САЩ се сриват от Gold Cup, след като Ямайка разстрои шансовете да стигнат до финала

Посочвайки се в полуфинала на Gold Cup срещу САЩ, треньорът на Ямайка Винфрид Шефер каза, че “той се чувства като Дейвид срещу Голиат” за неговата страна. Полуфинал на Голямата купа: САЩ биват от Ямайка – както се случи. Реге Бойз намери своя прашка във формата на фигури в сряда, отказвайки на САЩ място за финала на Голямата купа “Конкакаф” за първи път от 12 години. Възползвайки се от рядкото обаждане срещу вратаря на САЩ Брад Гузан, Ямайка зашемети САЩ 2-1 с голове от Дарън Маток и Джайлс Барнс и спечели шанса да играе за първия си трофей “Златна купа”. Историческо разочарование – това беше само втората победа на Ямайка над САЩ от всички времена и направи Ямайка първия карибски отбор, който направи финал за златната купа.В предната част на тълпата в Атланта, полуфинал в сряда отбеляза първа загуба за домакинството на САЩ в Карибския отбор от 1969 г. насам. Въпреки че лошите финиширания и обороти от американците могат да бъдат виновни за тяхната загуба, Необичайното обаждане срещу Гузан, което доведе до втората цел на Ямайка, със сигурност ще бъде точката на говорене. На рутинна хвърлица, за да започне отново играта, ръката на Гузан протегна отвъд 18-ярковата линия с топката, което даде на Ямайка свободен удар право на ръба на кутията. Барнс го изригна над стената на петте човека и в горната част на 90. Глушането на Гузан накара американците отчаяно да преследват играта, нещо, което не е трябвало да правят в някакво време.В полуфинала в сряда САЩ не бяха проследили с половината в предишните си 34 мача, като се простираха до август 2013 г. “Това беше много, много добро представяне”, каза Юрген Клинсман От неговата страна след това. – Казах им наполовина: Просто продължавай да играеш така. Ще спечелите повече възможности и ще включим тази игра. “Ние загубихме тази игра на двете парчета, които допуснахме, това е толкова просто. Имахме достатъчно шансове да поставим три, четири, пет. Ние не направихме това и затова загубихме. “Джамайците отвориха резултата в 31-ата минута с дълъг удар от Кемар Лорънс, който се срещна с главата на Матълс, който се изправи над Джон Брукс [Поплавъчният хечбек потъваше вътре, но не прекоси линията, докато не отскочи през вратата, на противоположния пост и встрани. Панама 1-2 Мексико | Шампионската титла на Гузан в мрежата със сигурност ще даде на американския мениджър Юрген Клинсман много да се замисли в светлината на потвърждението на вратаря Тим Хауърд в сряда, че е готов да се върне Националния отбор. Хауърд, който направи почивка като вратар на САЩ след световната купа 2014, обяви преди мача, който бе говорил с Клинсман за връщането си. Хауърд продължи да играе клубове с Евертън по време на международната му загуба. Самото попадение на вратаря на Ямайка почти ги е струвало. Три минути във второто полувреме Райън Томпсън не можеше да контролира стрелба на Арон Йохансън от 20 ярда.Усилията на Клинт Демпси, чрез ръцете на Томпсън, бяха блокирани, но Майкъл Брадли, задъхан отзад, го заби у дома от близко разстояние. Томпсън почти допусна по-рано принудителна грешка. Португалецът получи обратно пропуск, след като Йохансън затвори вратата. Йохансън се плъзна в Томпсън, изстреляйки топката, но застрашително за САЩ, в страничната мрежа.

Дрънкащи моменти, Томпсън направи няколко ключови думи Спира да буутира Реге Бойс. Фабиан Джонсън преряза топката вдясно, за да намери шев в горната част на кутията и изпрати взрив, принуждавайки Томпсън да направи спирачка с две ръце.В 57-ата минута един лазер Брадли рикошира от гърдите на Томпсън, отстрани на стълба и на безопасно място. Американците контролираха притежанието рано и имаха шансовете си, но не успяха да се възползват от възможностите може би са били камата , САЩ изстреляха Ямайка от 21 до 10. Минути преди първия гол на Ямайка един отворен Клинт Демпси изпрати хедър. Той беше изпратил един през бара в началото на първата половина. Изненадата загуби със сигурност натиска Клинсман, след като обяви, че спечелването на турнира е негов основен приоритет.Клинсман направи само две промени от неговата линия, която демонтира Куба през уикенда, като замени Омар Гонзалес с Брукс и Тими Чандлър с Брад Евънс. Загубата в сряда струваше на САЩ автоматично място в Купата на Конфедерациите в Русия през 2017 г. , И завършва крайните си изяви на “Голд Къп” на пет. Сега САЩ могат да се класират за турнира, като спечелят мач за евентуално попадение срещу евентуален шампион в златна купа в неделя.

“Ние спечелихме пътя си към този плейоф”, каза Брадли , “Така че ще позволим на другите отбори да се борят и ще бъдем готови да дойдем октомври”. Ямайка ще направи първото си представяне на финала в златната купа в неделя срещу победителя в Панама- Мексико полуфинал в сряда вечерта. САЩ ще играят на трето място в събота.