AFC Ajax – Sparta Rotterdam 2:0

Ajax potrafił naśladować piłkarzy rywalizujących Feyenoord i po raz piąty w tym roku ponownie wygrał, tym razem w środowisku domowym grał Sparta Rotterdam po Wynik 2: 0TH W tabeli więc nadal na drugim miejscu Eredivisie pięć punktów straty do rywala Rotterdamu i trzy punkty, wyprzedzając trzeciego PSV Eindhoven.


Goście czekają na przedłużenie ich zwycięstw ligowych dziesięć mecze wylądować zdecydowanym faworytem nie sprawiają, że koniec pierwszej i na początku drugiej połowy.

Zespół Amsterdam był lepszy od samego początku, już w 7 minut puszyste wysłany dośrodkowaniu z prawej strony Ziyech i naliczone Viergever přizvedl piłkę z pola bramkowego buty toe na górnym stanowisku. Trzy minuty później przeprowadzili spektakularną penetracji przez dwóch przeciwników captain Klaassen i już miał strzelać z wielką interwencji obronnej w ostatniej chwili ryknął Mendes da Silva, a jego przeciwnik czysto jak wygrać z bukmacherem zamknąć balon.

Sparta potrząsnął w środku pierwszej połowie, kiedy po szybkiej ucieczce znalazł się na krawędzi obszaru El Azzouzi, ale nie mógł zamknąć wspaniały prostopadły rzut vyběhnutého bramkarza Onan. Gdy wydawało się, jak ograć bukmachera że publiczność w pierwszej połowie bramki rogu, a unibet bonus w 45. minucie pchnął Bertrand Traoré. Tylko dwadzieścia jeden pomocnik z Burkina Faso wykazał niesamowitą indywidualne zdarzenie po podaniu z Kasper Dolberg.

Traoré wydobył się spod oblężenia trzech graczy, piłka popychany w kierunku skraju pola karnego i oddał strzał uziemienia bezinteresownie do bliższej bramce. Strzał zaskoczył wszystkich, w tym bramkarz Kortsmita, który przebywał naliczane stanu na linii bramkowej. Home ubezpieczyć swoje prowadzenie w cztery minuty po zmianie stron. Ziyech lewej stronie obhodil Breuer, a następnie przejść z powrotem do biegu Dolberg, który pochodził z sześciu metrów piłkę bezradnego Kortsmita.

Po godzinie gry zdobył dwa razy w meczu Traoré, kiedy znów doskonale zrelaksowany po prawej stronie, ale opiekun dla odwiedzających jego próba odciąć pasek. Piętnaście minut przed końcem było blisko redukcji Dumfries. Znalazł się samotnie po prawej stronie przed Onana z ostrym kątem Ajax bramkarz mógł spalić. Ostatnia szansa, aby urodzić się w 85. minucie. Po rzutu rożnego, a następnie cel następnie skierował piłkę do siatki, ale Breuer acrobatically wyrzucony z linii bramkowej do publiczności.