Boston bude oslavovať výročie titulu, hviezdneho Allena nepozvali. zradil

Naposledy Celtics slávili hneď v prvej sezóne po angažovanie veľkého tria, keď sa k Paulovi Pierceovi pripojili Kevin Garnett a Ray Allen. Posledná menovaná hviezda sa však pozvánky na večierok zrejme nedočká.

“Spýtal som sa niekoľkých ľudí a dostalo sa mi jednoznačné odpovede,” povedal Rondo k tomu, prečo Allen nedostal pozvanie.

Allen s Garnett sa pridali k ostrostrelci Pierceovi v lete 2007 a sformovali jeden z najlepších tímov, ktorý liga kedy videla.Spolu s mladíkom Rondo zažiarili hneď v prvej sezóne a získali pre Celtics po 22 rokoch utrpenia sedemnásty titul v klubovej histórii.

Všetci štyria potom boli aj kľúčovými oporami tímu z roku 2010, ktorý vo finále podľahol Los Angeles Lakers až v siedmom rozhodujúcom zápase.

V júli 2012 však Allen šokoval svojich spoluhráčov z Bostonu, keď sa dohodol na trojročnej zmluve za necelých desať miliónov dolárov s najväčším kurzove stavky Unibet bostonským rivalom Miami Heat.Allen odmietol ponuku dvojročnej zmluvy na dvanásť miliónov od Celtics, chcel dlhší kontrakt, ktorý mu nechceli Celtics dať.

S LeBron James, Dwyane Wade a Chrisom Boshom a zvyškom Heat potom zdolali Celtics vo finále Východnej konferencie 2012 a následne vyhrali dva tituly NBA za sebou.

Allen, desaťnásobný účastník Zápasu hviezd, ktorý sa naposledy trafil vo finále 2014 a v novembri minulého roka oznámil definitívne ukončenie kariéry, sa s Rondo, Piercom a Garnett po svojom odchode odcudzil.

“Bude sa o tom veľa hovoriť, ale je to, ako to je. Neviem, k čomu to prirovnať. Jednoducho to nebol jednoduchý rozchod medzi Bostonom a Rayom a nám ako tímu to vôbec nepomohlo.Veď sme s nimi odohrali toľko bitiek a on potom odíde za nepriateľom. To sa v športe nerobí. Alebo teda lepšie nerobilo, teraz to už robí každý, “rýpol si Rondo nielen do Allena ale napríklad aj do Kevina Duranta.

” Mali sme to v tíme nastavenej tak, že by to nikto z nás neurobil. Potom človek premýšľa, či vtedy vo finále hral naplno. Ľudia si mysleli, že sme sa nemali radi. Mali, ale keď potom odišiel, tak to náš vzťah veľa pokazilo. Nie je to ale len o mne.Volal som ďalším hráčom a pýtal sa ich, čo si o tom myslí, a povedali mi, že bude lepšie urobiť večierok bez Allena, “pokračuje Rondo, ktorý teraz bojuje za Chicago Bulls.

Najužitočnejší hráč finálovej série 2008 Paul Pierce sa k absencii Allena na večierku nechcel vyjadrovať, ale minulý rok v rozhovore pre server Undefeated povedal, že Allenov odchod z Bostonu stále považuje za zradu.

“Bola to pre nás ťažká situácia, pretože sme ju považovali a stále považujeme za veľkú zradu. Preto sa to tak vyvinulo, že spolu teraz nehovoríme. Ray už ani tak nemal s Rajon moc dobrý vzťah a toto to ešte zhoršilo.Navyše so mnou ani s rajónu a ani s Kevinom Ray pred svojím odchodom neprehovoril, “povedal vtedy Pierce, teraz krídlo Los Angeles Clippers.

” Snažil som sa mu vtedy dovolať, ale nezavolal mi späť. Miami boli naši rivali a my sme boli bratia. Čakal som, že mi pred niečím takým zavolá a dá mi vedieť. Z toho som bol veľmi sklamaný, “pokračuje Pierce.

Komentár od Allena sa doteraz novinárom nepodarilo získať, takže nikto nevie, aké má ohľadom svojho vynechanie z večierku pocity.

” Ak by mi väčšina chalanov povedala, nech Raya pozvem, tak by som to urobil. Nešiel by som proti tímu, “tvrdí Rondo.

Ale nie každý člen tímu z roku 2008 je vysadený na Raya Allena.Bývalý podkošový hráč Leon Powe, ktorý bol vtedy v kádri Bostone a teraz je skautom Celtics, bol veľmi prekvapený. “Predpokladal som, že Ray dorazí. Mal som ho rád. Bol by som radšej, keby bol pozvaný aj on, “povedal Powe novinárom.

Rondo tiež povedal, že osobne pozval na večierok všetkých hráčov z ročníka 2008, okrem Allena a pivota PJ Browna, s ktorým sa doteraz nedokázal spojiť . Oslava by mala prebehnúť v doposiaľ neznámej lokalite mimo USA.

“Všetci ostatní by mali doraziť. So všetkými okrem P. J. som hovoril, ale teraz sa mi podarilo zohnať kontakt na jeho manželku, tak snáď sa dohovorím aj s ním, “dúfa Rondo.

” Pôjdeme mimo Štáty, na miesto, ktoré nebudem prezrádzať.Stretneme sa, užijeme si to, zistíme, ako sa kto má, zabavíme sa. Desaťročné výročie bude síce až za rok, ale urobíme to tento rok v lete, “príliš toho Rondo neodkrýva.

Rondo, Pierce a defenzívne špecialista Tony Allen, toho času člen Memphis Grizzlies, sú jedinými tromi zostávajúcimi hráčmi z kádra , ktorí ešte stále hrajú v NBA. Pierce už oznámil, že po sezóne skončí, Allenovi po sezóne vyprší zmluva a Rondo je v jedenatřiceti rokoch považovaný za veterána Chicaga.

“Snažím sa dbať o svoje telo, aby som ešte vydržal nejakú dobu hrať. Beriem to deň odo dňa, zápas od zápasu, sezóna od sezóny. Utieklo to tak rýchlo.Spomínam si, ako sme si robili žarty z Garnetta, že je mu tridsaťjeden, a teraz som v jeho situácii. Mladíci v tíme mi hovoria dedo. Beriem to, ale nečakal som, že to budem počuť tak skoro, “hovorí Rondo.

Štvornásobný účastník Zápasu hviezd však prežíva v kariére slabšie obdobie, takže rád spomína, ako zomknuté boli tímy Celtics na konci minulého desaťročia.

“Chceli sme to dokázať jeden pre druhého. Verili sme si navzájom viac než kto iný. Doc Rivers bol ideálny kouč pre taký tím a vedel nás spojiť dohromady. Držali sme si navzájom palce a fandili si, aj keď sa darilo hráči na vašej pozícii.Keď vyhráte titul, počas sezóny každý hráč na súpiske niečím tímu prispeje, a to sa nám presne stalo, “spomína Rondo.

Jeho Chicago prežíva nie veľmi vydarenú sezónu a Rajon s ním. Od začiatku si nesadol s trénerom Fredom Hoibergem a ten často mení jeho rolu z hráčov základnej päťky na záskok pre pár minút v stretnutí.

Tohtoročné Rondovy priemery sú na siedmich bodoch, šiestich asistenciách a piatimi doskokoch na zápas a na budúcu sezónu má zo zmluvy garantované iba tri milióny z trinástich, na ktoré celkovo podpísal.Kým sa nerozhodne o jeho osude pre budúci rok, snaží sa odovzdávať skúsenosti mladíkom.

“Zatiaľ nepremýšľam o budúcej sezóne a kde budem hrať. Teraz som v Chicagu a dám do toho maximum. Ostáva nám pár zápasov do konca a chceme postúpiť do play-off, “verí Rondo.

Sám tiež hovorí, že je basketbalu stále plný a chce ho hrať ešte niekoľko rokov. “Najspokojnejší som bol v Bostone, ale aj ostatné tímy mi toho veľa dali. Celtics však majú najlepšie fanúšikov, pre aké som kedy hral. Rád by som sa niekedy vrátil, ale neviem či je to môj osud hrať ešte za Boston, “uzatvára Rondo.Po hráčskej kariére by sa rád stal trénerom.

read more: www.stavky-home.com