Geelong рали в четвъртото тримесечие до край Ричмънд в AFL трилър

Geelong отново се присъедини към първите четири места на AFL, залагайки на шест последователни гола през четвъртото тримесечие, за да победи Ричмънд с четири точки в MCG. Мачът беше в равновесие до последната сирена, а Джак Риуолд от Тигърс, 200-ма играч, не успя да се превърне в забележителна марка, която щеше да му даде удар на гол и шанс да спечели победата.

Котките триумфираха от 10.22 (82) до 12.6 (78) в странна игра на футбол, правейки достатъчно в една четвърт, за да се изкачат над Големия западен Сидни и да претендират за четвърто място на стълбата. Swans emphatic, Dees comfortable, Лъвове и орли у дома в трилъри Прочети повече

Те започнаха бавно и до три четвърт време изглеждаше като най-лошото им представяне на сезона.Тигърът имаше 35-точково олово и цялата импулс на финалната почивка, като ограничиха тромавата и застояла екипировка на Geelong до 4,13. Колкото и треньорът на Котс Крис Скот да каже на три четвърти път, работил. Котките отнемаха само 20 секунди, за да отнемат топката към Джош Кади, който рече с вяра, след като изстреля гол. Започва серия от 15 последователни резултата от Геелонг. Страната на Скот остава разточила пред постовете, като в четвъртия мандат има 6.9, но създава толкова много възможности, които няма значение. Те преместваха топката с такава скорост и точност, която липсваше в първите три мандата, като Патрик Дангенфелд сред много котки се вдигаше. Котаракът защитник Хари Тейлър, който празнува 200-тата си игра със съединител гол, беше замахна напред от Скот късно в отчаяние.Тейлър спечели закъснял свободен удар и преобрази изстрелите си, поставяйки котетата напред за първи път от началото на мача.

Том Хокинс, един от многото звезди на “Джелонг”, който е доста под най-доброто от първите три мача, след това изстреля гол от земята, за да даде на своя страна девет точков буфер. Ty Vickery отговори с единствената цел на Ричмънд на квартала да даде странична надежда, но Риджолд не успя да измисли чудо. Триумфът спечели печелившата поредица на Geelong над Ричмънд, която започна през 2006 г. на 12 мача. Колите, които са изправени пред Бризбейн и Мелбърн в последните два кръга, са в добра позиция да си осигурят желания двоен шанс във финалите. Facebook Twitter Пинтест Джош Дженкинс и Тейлър Уокър от кучетата празнуват своята победа над Фремантъл с 72 точки.Снимката: Paul Kane / Getty Images

Резултатът държеше Adelaide на трето място – само с няколко процентни пункта от втория лебед. По-голямата загуба на Западния бряг в Западния бряг в събота означава, че вратите са печеливши от петото място преди игрите срещу Порт Аделаида и Западното крайбрежие. Fremantle остава затънал на 16-то място с рекорд от 3-17. Асистентът на треньора Питър Шумич вече се е оттеглил, а президентът Стив Харис обяви, че ще го последва в края на сезона, като вицепрезидентът Дейл Алкок да го замести. Докерите получиха още един удар, когато Арън Сандъландс не успя да изиграе мача. Марей Павлич, капитан на Fremantle, набра две големи специалности, за да премине към 699 кариера.Напред Майкъл Уолтърс (пет гола) се бори смело до края, но Аделаида се похвали с много повече победители в целия парк. Crows speedster Чарли Камерън осигури връхната точка на мача през четвъртото тримесечие, когато той взе четири отскочи и изгори Конър Блекили, за да настрои петият гол на Дженкинс. Betts зарежда два гола в първия манш, за да помогне тонът, докато Тойлър Уокър се държеше без врата от защитника на Докерите Алекс Силвание през първото полувреме. Но с враговете, които се похвалиха с осем отделни голфове, гостите влязоха в дългата почивка с командващи 31 точки. Pavlich показа малко дух точно преди полувремето, като се бориха отново в ръката на защитника на Аделаида Кайл Хартиган.Пробивът предизвика малък мелей, когато играчи от двете страни се втурнаха, а Павлич отприщи няколко удара, които можеха да бъдат разгледани от панела за преглед на мачовете на AFL. Въпреки това, като се има предвид, че той ще бъде остана за сблъсък с GWS през следващата седмица, една забрана за мача няма да го притеснява прекалено много. Дженкинс стартира три гола в третия манш, след като маржът започна да се оказа грозен. Facebook Twitter Pinterest Зак Мерет и Дейвид Захаракис изпъкнаха за бомбардировките в победата над Слънцето. Снимка: Скот Барбър / Гети изображения След една AFL година на нараняване, Essendon даде на своите страдащи феновете парче от наградата в края на сезона, сваляйки Голд Коуст с шест точки, за да сложи край на най-лошата загуба на клуба.Бомбардировачите бяха изпълнени с усилия и сърце в стадион “Етихад” в неделя следобед, като Gold Coast се разбиха, за да завършат 11.9 (75) до 6.15 (69) победители – първата им победа в 18 мача. балансът до крайната сирена. След края на мача, голът на капитан на Голд Коуст Том Линч напусна Слънцето с 6 точки зад с 14 секунди, за да играе, но нямаше да има никакво последно усилие, а страната на Джон Уорсфълд спечелила невероятна победа. Имаше седем водещи промени следобед, когато две страни, ударени от наранявания, трябваше да импровизират пътя си към резултата.Том Линч, Сам Ден и Питър Райт откраднаха инерцията в третия мандат, като всеки от тях рисува цели, за да има Слънцето с 13 точки напред. Изглеждаше, че страната на Родни Ейд щеше да удари но Еспендън се изправи. Броичът на “Бромбовъри” изстрелва пет поредни гола, давайки на 16,622 тълпата първа възможност да пеят клубната песен от април. Дейвид Захараккис (40 поклащания) и капитанът на Захар Мерет (38 продажби) силни за бомбардировачите, като три цели на Оразйо Фантазия се оказват жизненоважни. Джейк Лонг, син на клубната легенда Майкъл Лонг, направи обещаващ дебют с два гол асистенции и 13 докосвания с няколко грешки. За слънцето Тук Милър (39 продажби) беше един от малкото, главата високо.Загубата няма значение за Слънцето в краткосрочен план, след като вече пропусна финалната кампания, но начинът на капитулация вероятно ще предизвика много въпросителни за групата.