Ledwo można powstrzymywać swoje rozczarowanie

Mike właśnie wróciłam jego testu z matematyki z tydzień wcześniej. Znak zdobył to “C”. Ledwo można powstrzymywać swoje rozczarowanie, bo studiował w tym teście dłuższego czasu. Po prostu nie mogę w to uwierzyć. czuje, że nie ma nawet znaczenia, czy stara, czy nie. Nawet kiedy próbuje bardzo ciężko, wciąż nie dostaje dobre oceny. Jaki jest pożytek próbować?

To prawda, że czuje się bardzo rozczarowujące, gdy coś nie wyszło tak, jak zaplanował; zwłaszcza gdy można umieścić w dobrym wysiłku.

Więc jak nie poddawać się, gdy dostaje się trudne? Czy nazywają to “rezygnuje” zbyt jeśli były w butach Dana lub chcesz kontynuować naukę do testów pomimo niskiej znakiem uzyskanych w tym badaniu?

“Różnica między niemożliwym a możliwych leży w determinacji człowieka.” – Tommy Lasorda

1. Mając otwarty umysł

W przypadku Mike’a Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną, że jest zbyt wcześnie tablice Banaby, by rzucać w ręcznik. To ważne, aby próbować, aż pojawi się wynik, który chcesz. Kiedy mówisz: “I quit” Ci odciąć swoje wewnętrzne dynamo a określenie wychodzi. Rezygnacja jest łatwe (i kusząco) rzeczy do zrobienia! Nie poddawaj się! Próbuj dalej!

Jedyną rzeczą, którą można zrobić w dążeniu do celu jest zachować otwarty umysł. Będziesz bardziej świadomy pomysłów i możliwości wokół ciebie, które mogłyby pomóc przenieść się bliżej w kierunku celu. Kiedy mówisz “I quit” w zasadzie są zamykając swój umysł od wszelkich innych sposobów zbliża się do wyniku końcowego i mając żadnych przełomów.

Podobnie jak w przykładzie na temat testu z matematyki, jeśli Dan utrzymuje otwarty tapety Banaby umysł i wybiera zachować studia do badań, może on znaleźć nowe sposoby studiowania – sposoby, które działają lepiej dla niego, aby pomóc mu zachować informacje, bo nie każdy uczy się w ta sama droga. Nie zawsze są więcej niż jeden sposób, aby coś zrobić!

2. Metoda prób i błędów

Jedną rzeczą do zapamiętania, gdy pojawi się zniechęcać to, że faktycznie starał się w pierwszej kolejności. Zrobiłeś wysiłku! Jeśli masz wynik, który nie lubił, trzeba będzie dostosować swoją działanie opiera się na swoim wyniku, aż pojawi się
lepszy wynik. Zwłaszcza na początku czegoś, czujemy się przytłoczeni w czasie i myślę, że nigdy nie będzie się tam dostać. Tak, może być tymczasowe trudności, ale jeśli nauczysz się od tych i zmieniać swoje działania dostaniesz co chcesz.

Pułkownik Sanders został odrzucony ponad 1000 razy, zanim ktoś kupił swój słynny przepis z kurczaka.

Bracia Wright próbował wiele razy przed podjęciem lot.

Thomas Edison próbował wynaleźć żarówkę ponad 9999 razy. Powiedział, że każda próba pokazała mu tylko inny sposób
jak nie wynalazł lampę elektryczną. Nie patrzeć na to jak na błędach, ale jak każdego procesu jako postęp w kierunku jego ostatecznym celem. Co potężny myślenia mieć!

Duch “stick-do-it-iveness” (w odpowiednim języku angielskim słowo to “nieustępliwość”) jest tym, który wygrywa! Każdorazowe spróbuj ponownie wygrywasz!

3. Pytania są odpowiedzią!

Gdy zabraknie pomysłów, że nadszedł czas, aby zacząć zadawać pytania. Kogo zadawać pytania? Wiecie co, to ty! To prawda, trzeba zacząć zadawać sobie pytania i będzie pochodzić z kilku odpowiedzi. Sztuką jest, aby zadać sobie pytania, aby lepiej
dostaniesz lepszych odpowiedzi! Co mam na myśli?

OK, pozwól mi dać przykład i użyjmy scenariusz z góry o Mike i jego testu z matematyki. Teraz mógł się zapytać: “Jak to się nigdy uzyskać dobry znak? Jak to się stało, że nie można zrobić dobrze w szkole?” W atrakcją jest to, że jeśli poprosisz te rodzaje nieprzydatne pytań masz zamiar wymyślić odpowiedzi, które są tak samo bezużyteczny jak “Ponieważ jestem głupi, bo nigdy nie dowiedzieć, bo nie jestem dobry, etc.”

Źródło: www.banaby.pl