Parramatta се справят с Manly за финалите на NRL с тесен победа

Майкъл Гордън заби 78-минутна наказателна цел, за да даде на Parramatta победа с 10-9 НРЛ в стадион “Пиртек” и постави масивен удар в стройните амбиции на Мани. Полето на Дали Чери-Евънс на полувремето се оказа разликата, докато Морски оргии напред Мартин Таупау бе вкаран в умиращите минути в петък вечер за игра на топката на Бевън френски. След това Гордън хладно завъртя печелившия изстрел, завършвайки печелившата поредица от мачове на Мани и ги остави на 11-то място и две точки от първите осем. В същия ден треньорът Брад Артур получи договор за удължаване до в края на 2019 г., Eels се промъкваха към своята 11-та победа на сезона и избягваха три мача.Manly вкара 7-6 в пауза, но в второто полувреме нямаше опит, като Gordon и Dylan Walker бяха наказани преди нападението на Гордън да е близо до пълното време.NRL разследваше седем загуби от Manly до Parramatta за фиксиране на мача Прочети повече < Победата пред само 8,143 феновете бе помрачена от контузия на глезена на капитан Бео Скот през второто полувреме. Искри между дългогодишните си съперници отлетяха от мача, когато 100-ма играчът Брад Такеаранги принудиха оборот на първата игра с разтърсващ изстрел на Таупау. Скот и Дарси Луиск също размениха приятни спомени, които доведоха до ранна сблъсък, привличайки яростта на съдиите. Но докато големите мъже доминираха рано, това беше най-малкият играч на терена новобранец френски, който счупи играта отворена в шестата минута.Като взе едно равновесие на "Такеаранги", крилото на змиорките показваше бързината си, като изкореняваше Cherry-Evans и решително прекрати няколко минути по-късно. Също така, той се приближи до 21-тата минута. Въпреки господството на Айли, "Морски орли", Апи Короасу изравни резултата, когато той се заби в 37-ата минута, преди Чери-Евънс да забие едно- показалец на половинчайната сирена. Морски орли напред Джош Старлинг бе включен в отчета във второто полувреме за висок изстрел на Тепай Moeroa, който приключи нощта му.