Луис Суарес и Лионел Меси в целта, докато Барселона разрушава Севиля

Барселона разби “Севиля” с 4: 0 на “Камп Ноу”, за да се изкачи на второ място в ЛаЛига, на две точки зад съперника си Реал Мадрид.Мачът беше толкова добър, колкото беше уреден по време на осемминутно заклинание през първото полувреме, когато Барселона вкара три пъти.

Луис Суарес преодоля задънената улица с брилянтен удар над главата в 27-ата минута преди Артуро Видал и Усмане Дембеле удари два пъти в бърза последователност. Идън Азар отбелязва първия гол на Реал Мадрид в упорита победа над Гранада Прочетете повече

Лионел Меси завърши 11-та поредна победа в домакинската лига, когато завъртя у дома неудържим свободен удар остават минути, макар че решителната победа беше влошена донякъде за Барселона чрез уволнението на двама играчи в последните три минути.

Роналд Араухо, който влезе в 73-ата минута, за да дебютира в първия си отбор, беше изпратен, след като бе осъден да свали Хавиер Ернандес, когато последният човек, и Дембеле го последва обратно в съблекалнята мигове по-късно, изглежда за нещо, което каза на съдията.

Въпреки тези късни неуспехи, Барселона се премести в първите две над Атлетико Мадрид, който страда донесоха повече разочарования, тъй като бяха държани до равенство 0-0 в Реал Валядолид.Хората на Диего Симеоне сега записаха три равенства без цели в последните си четири мача, за да изпуснат три точки зад градския съперник Реал.

Баските съперници Реал Сосиедад и Атлетик Билбао също паднаха по-далеч от пейссетърите този уикенд, след като и двамата се свлекоха до втори поредни поражения, слизайки съответно до Хетафе и Селта Виго. Петицата: регистрирайте се и Bet365 получавайте ежедневния ни футболен имейл.

Петото място в Сосиедад, което иска да отскочи от загуба с 3: 2 в Севиля взе пета минута преднина чрез Микел Мерино, но уволнението на Диего Льоренте в 53-ата минута промени посоката на мача. Европейски кръг: Хофенхайм зашемети Байерн Мюнхен, Рейна спасява Милан Прочети повече

Хайме Мата изравнява 15 минути по-късно и Неманя Максимович грабна победител от 89-ата минута за гостите.

Атлетик, победен във Валенсия за последен аут, слезе до 74-минутен гол на Яго Аспас при Балайдос, за да остане седми.

В другия край на таблицата, Real Mallorca прескочи Espanyol и cli излязоха от най-долните две, след като победиха базираната в Барселона екипировка с 2: 0.

Анте Будимир изведе повишените островитяни напред малко преди полувремето и Салва Севиля си осигури втората победа в кампанията на 17 минути от край.