Pečovského při operaci zašívali i roztržené vazy

Slovenský fotbalový reprezentant Viktor Pečovský i jeho klubový spoluhráč z MŠK Žilina Róbert Mazáň absolvovali v pondělí operační zákroky ve Fakultní nemocnici s poliklinikou v Žilině a na trávníku budou delší dobu chybět. Oba hráči, kteří pro vážné zranění museli nuceně odstoupit v prvním poločase sobotního vítězného duelu 10. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravcích (2: 0), budou mít sádru na noze minimálně šest týdnů.

Zkušený 33letý defenzivní záložník Pečovský tak nebude k dispozici A-týmu ČR v podzimních vystoupeních v F-skupině kvalifikace o postup na MS 2018 do Ruska. Po zákroku makedonského protihráče Tihomir Kostadinova z FC Vion utrpěl už v závěru úvodní desetiminutovce zlomeninu nohy a museli ho transportovat do nemonice. Rentgen potvrdil patrové postele pro děti zlomeninu, pondělní operace však odhalila více. “Operovat Viktora bylo správné rozhodnutí, protože kromě již zjištěné zlomeniny jehlice holeně levé nohy se při operaci ukázalo, že skluz soupeře způsobil i roztržení vazů, které bylo třeba zašít. Musela se proto udělat celková náprava poškozených vazů, kost se zafixovala šroubem kvůli nemožnosti pohybu . Čekalo se, že sádra by mohla jít dolů po dvou týdnech, nyní však bude Viktorova levačka v sádře minimálně šest týdnů, “prozradil pro žilinský klubový web nejnovější informace dětská postel se zábranou rehabilitačně-kondiční trenér MŠK Milan tápat.

Dvaadvacetiletý levý obránce mazání, který je od začátku září kmenovým hráčem Žiliny po přestupu z polského Podbeskidzie Bielsko-Biala, si bez zavinění protihráčem roztrhl achilovku. Rodáka z Trenčína odnesli v 36. min zmíněného setkání se Zlatými Moravcích-Vráble z trávníku na nosítkách. “Při Robovi nešlo o cizí zavinění. Prudkou změnou pohybu nastalo přetížení šlachy, která nevydržela a praskla. Zcela utrženou achilovku musel primář Popluhár v pondělí vyčistit a sešít. Stejně jako Viktor Pečovský i Robo bude mít sádru na své pravačce minimálně šest týdnů a následně začneme s postupnou rehabilitací, “přiblížil Milan tápat aktuální stav člena slovenské reprezentace do 21 let mazaných.

zdroj: http://www.banaby.cz/detske-postele